Formy Wing Tsun Kung Fu

Formy Wing Tsun zaprezentowane przez GM Sifu M. Dragosa

Poniżej możesz obejrzeć Formy Wing Tsun Kung Fu – tylko w naszej szkole masz dostęp do pełnej formy Biu Tze, czy Drewnianego Manekina. Niestety w większości przypadków szkoły nie zapewniają nawet dostępu do form podstawowych, czyli Siu Nim Tau, Chum-Kiu.

Siu Nim Tau – Pierwsza Forma Wing Tsun

Chum Kiu – Druga Forma Wing Tsun

Biu Tze – Trzecia Forma Wing Tsun

Muk Yan Chong Fat – Forma Wing Tsun Drewnianego Manekina

Look Dim Poon Kwun & Bart Cham Dao – Formy Wing Tsun z bronią (fragmenty form uznawanych za sekrety tego systemu)

Znajomość form jest bardzo istotna w prawidłowej nauce systemu Wing Tsun Kung Fu. Nie jest jednak możliwe zrozumienie form wing tsun bez regularnych treningów w grupie pod okiem Formy Wing Tsunwykwalifikowanego instruktora. Tylko tak można odebrać potrzebne korekcje, poznać prawidłowe wykonanie technik. Dodatkowo same ruchy bez znajomości ukrytych w nich koncepcji, czy aplikacji w walce będą niczym więcej, ale tylko choreografią. Jednakże materiały wideo na pewno pozwalają dużo szybciej przyswoić ten element Wing Tsun.
Formy Wing Tsun zaawansowanym uczniom pozwalają nauczyć się łączenia ciała w jedną całość tzn. ręce, nogi, tułów nie pracują jako zbiór luźno połączonych elementów, ale wzmacniają wykonywane techniki walki.
Stosując pewną analogię formy wing tsun można porównać do walki z cieniem w zachodnim boksie, tylko od Ciebie zależy ile razy powtórzysz daną technikę, czy zrobisz to bardziej statycznie, czy z poruszaniem itd.
Ważnym aspektem treningu form jest też świadomość, że każdy punkt formy jest czysty, czyli np. obrót ręki w nadgarstku też coś oznacza – ma swoją aplikację. Nie ma elementów pokazowych, ale wszystkie techniki mają praktyczne zastosowanie w realnej walce ulicznej.
Droga Wing Tsun Kung Fu w porównaniu z innymi stylami kung fu stawia na praktyczność, prostotę, skuteczność technik, a nie długie sekwencje trudnych do zapamiętania układów ruchów.
Jeżeli chcesz się zapisać na treningi to zapraszamy na stronę główną (kliknij tutaj).