Samoobrona Dla Kobiet Warszawa

Często na pierwszy zajęciach w szkole samoobrona dla kobiet warszawa pytamy się co zrobisz w sytuacji zagrożenia? Co zrobisz, gdy zaatakuje Cię silniejszy, większy napastnik?
Pierwszą rzeczą jest przezwyciężenie swojego strachu, wzrost pewności siebie w sytuacji zagrożenia. Samoobrona dla kobiet WarszawaWing Tsun Kung Fu jest jedyną sztuką walki stworzoną przez kobietę. Dzięki zejściom z linii ataku, użyciu siły przeciwnika przeciwko niemu, czy atakowaniu punktów witalnych, nawet 50 kg kobieta może obronić się przed 120 kg napastnikiem. Należy nie zdradzać swoich umiejętności, ale zaatakować z zaskoczenia w punkt witalny np. krocze, gardło, oczy, czy kolano, co pozwoli zakończyć walkę, albo skutecznie uciec z miejsca zdarzenia. Dużą rolę odgrywa psychika, gdyż bardzo często ludzie boją się zareagować. Aby przezwyciężyć tego typu reakcje, treningi powinny głównie składać się z ćwiczeń ręką w rękę z partnerem. Nie należy tracić 50% czasu treningowego na pompki, przysiady, rozciąganie, czy bieganie. Ten dodatkowy czas jaki poświęcamy w sztuce walki Wing Tsun Kung Fu, pozwala realnie wyćwiczyć skuteczne reakcje na ataki uliczne.
Jeżeli chcesz zobaczyć jak wygląda wykonanie technik samoobrony dla kobiet – odtwórz film poniżej lub wejdź na ten link.

Dodatkowo w domu możesz doskonalić się wykonując formy WT. Pierwszą z nich jest Siu Nim Tau, czyli mała idea która zawiera podstawowe techniki walki, łącznie z prawidłową pracą całego ciała. To pozwala połączyć w jedność, wydobyć siłę nie tylko z rąk, co ma przełożenie na efektywność technik kurs samoobrony dla kobiet.

Co dają treningi samoobrony dla kobiet w grupie?

Regularne zajęcia w grupie pozwalają nauczyć się samoobrony na najczęściej spotykane ataki na ulicy. Kurs samoobrony dla kobiet warszawa to wybór dla CiebieSą to m.in. duszenie, odepchnięcie, złapanie za ręce, tułów, włosy, próbę wyrwania torebki, uderzenia i kopnięcia. Kobieta nie powinna specjalnie utwardzać sobie pięści, gdyż ma z natury bardzo wrażliwe kości dłoni, czy palców. Bardzo często na przykład bokserzy łamią sobie nadgarstki podczas ulicznych potyczek, w Wing Tsun uczymy się tak uderzać, aby było to skuteczne i bezpieczne nie tylko na ringu, ale i na ulicy.
Treningi w grupie samoobrona dla kobiet warszawa zapewniają:
– Uregulowanie wagi ciała, poprzez wzrost metabolizmu, spalanie zbędnych kalorii
– Poprawa zdrowia, refleksu, lepszy sen, wzrost kondycji fizycznej
– Wzrost pewności siebie, pozytywnego spojrzenia na świat
– Skuteczna samoobrona na ulicę w sytuacji zagrożenia

Dlaczego zapisać się na kurs samoobrony dla kobiet?

Celem zapisania się na kurs samoobrony dla kobiet to na pewno, chęć poczucia się bezpiecznie w sytuacji zagrożenia. Trzeba jednak pamiętać, że to nie stanie się w ciągu tygodnia, czy dwóch. Aby dosyć dobrze opanować podstawy, trzeba chodzić regularnie na zajęcia przez co najmniej kilka miesięcy. Ważne jest też to, że na treningach jest przede wszystkim realność stosowanych technik Wing Tsun Kung-Fu. Możesz ćwiczyć coś nawet przez 10 lat, ale jeżeli rozwiązania są nierealne, to byle fighter z Warsztaty Samoobrony dla kobiet Warszawadoświadczeniem ulicznym niestety wygra. Jest bardzo wiele szkół samoobrona dla kobiet Warszawa, które reklamują się jako skuteczne. Musisz to jednak zweryfikować poprzez zdrowy rozsądek. Czy przeciwnik może trafić mnie drugą ręką, czy nie zastyga, co zrobić jak się odwróci, czy napnie mięśnie. Najlepsze jest zawsze zejście z linii ataku, izolowanie się od drugiej ręki napastnika, bo stojąc w miejscu zazwyczaj możesz zostać trafiony. Niejednokrotnie mistrz wschodnich sztuk walki przegrywał starcie z doświadczonych ulicznikiem. Tak niestety się dzieje, gdy ćwiczy się coś tradycyjnego, ale niekoniecznie realnego. Nie chodzi o piękne, długie ruchy, czy skomplikowane kombinacje. W WT staramy się zawsze wykonać najbardziej realną odpowiedź na atak przeciwnika i być przygotowanym na niespodziewany atak na przykład nożem.
Co oznacza słowo samoobrona? To już zależy od tego kogo spytamy, gdyż na przeciętnej osoby po prostu ochronę swoich dóbr, bliskich, czy słąbszych od siebie. Natomiast w kręgu prawniczym będzie to mnóstwo definicji prawniczych, paragrafy, czy ustawy. Oczywiście ciężko jest śledzić wszelkie nowości w tej dziedzinie. Na szczęście sytuacja w Polsce zaczyna iść w kierunku takim, że obawiać się powinien napastnik, a nie ofiara. Zawsze trzeba uważać, aby nie przekroczyć granicy ochrony koniecznej. Ale jak ktoś jest uzbrojony w nóż i może zabić naszą rodzinę, to trzeba jak najszybciej zakończyć starcie. Należy jednak w miarę możliwości stosować techniki szybkie, skuteczne, ale jednak z zachowaniem bezpieczeństwa życia tego, który nas atakuje.

Jakie są często spotykane sytuacje zagrożenia podczac ataku na ulicy?

– Pierwszą rzeczą jest właściwe rozpoznanie sytuacji zagrożenia, co pomoże jej uniknąć, lub odpowiednio zareagować.
– Nauczysz się rozpoznawać mowę ciała przeciwnika, czy jak opanować rosnący strach i użyć go tak, aby zwyciężyć.
– Poznasz skuteczne techniki samoobrony na bardzo często spotykane sytuacje zagrożenia, czyli między innymi duszenie od przodu, czy tyłu, próbę rzutu, podcięcia, założenia dźwigni, złapania za ręce, kopnięcia, uderzenia pięścią, czy sprowadzenia na ziemię, czyli do parteru.
– Nauczysz się skutecznych aplikacji samoobrony na atak pałką, czy nożem i kiedy warto podjąć ryzyko obrony przed tego typu bronią?
– Czy wyobrażasz sobie bycie zaatakowanym przez kilku przeciwników w tym samym czasie?
– Co to znaczy przekroczenie obrony koniecznej? Jak sytuacja zagrożenia wygląda z perspektywy osoby trzeciej? Jak powinniśmy się zachować, aby nie było wątpliwości kto był agresorem.

Spróbuj wykonać techniki nauczane w szkole samoobrona dla kobiet Warszawa

Techniki samoobrony dla kobiet systemu Wing Tsun Kung Fu są bardzo skuteczne. Możesz spróbować w domu wykonąć kilka z poniżej przedstawionych i przekonać się o skuteczności tej szutki walki.
1. Bardzo często spotykaną sytuacją nauczaną na kursach samoobrony to złapanie za nadgarstki. Jest kilka sposobów złapania, tym razem przedstawiamy taki jak na zdjęciach. Wystarczy wykonać łokieć Kwai Jarn, czyli idący po przekątnej w dół i powstaje dźwignia. Poprzez nią przeciwnik zwalnia uścisk, a uwolnioną dopiero co ręką robimy cięcie fak-sao w gardło. Jak widać nie potrzeba tutaj góry mięśni, ale sprytem i atakowaniem czułych punktów możemy zniwelować brak warunków fizycznych. samoobrona warszawa to kursy samoobrony dla kobiet
2. Innym popularnym atakiem nauczanym podczas zajęć samoobrony to duszenie od przodu. Nie jest to wbrew pozorom taka trudna sytuacja, bo wystarczy skręcić ciało z jednoczesnym atakiem w witalny punkt na ciele napastnika. Są jeszcze inne sposoby rozwiązania tej sytuacji, ale je poznasz już na regularnych treningach WT. samoobrona kobiet warszawa to niezwykla przygoda na zajecia samoobrony
3. Zazwyczaj chcemy od razu zareagować na atak, czy chwyt, ale nie zawsze jesteśmy skupieni. Jeżeli zaśpisz, dasz się złapać i podnieść to znaczy, że straciliśmy co najmniej kilka możliwości reakcji na taki atak. Jednakże nic straconego, bo nawet jak ktoś nas już podniesie możemy kopnąć kolanem w krocze i zwolnić uścisk. Potem kontynuujemy i kończymy starcie na przykład atakując łokciem. wing tsun kung fu to realny kurs samoobrony warszawa
Sytuacji tego typu jest dużo więcej, ale poznanie większości z nich to kwestia kilku miesięcy dobrych ćwiczeń pod okiem wykwalifikowanego instruktora. Zajęcie w grupie odbywają się regularnie kilka razy w tygodniu, czyli wtorek i czwartek. Miejsce treningów i warsztatów można sprawdzić na głównej stronie kliknij na Wing Tsun Kung Fu Warszawa. Samoobrona dla kobiet warszawa to realne do zastosowania techniki, aby poczuć się bezpiecznie, a przy tym nie poświęcić na to bardzo dużo czasu.